in ,

Günde Yarım Saat Yürümenin Faydası Nedir?

Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yürüyüş Yapmak Zayıflatır Mı?

Yürüyüş Yapmak kilo vermeye yardımcı olur bunu biliyor musunuz? Yapılan araştırmalar sonucunda, haftada en az dört beş saat tempolu yürüyüş yapan insanların yaşları ilerledikçe hareket etmeyen insanlara göre daha az kilo aldığı ortaya çıkmıştır.

Yürümenin Faydaları Nelerdir?

Yürümek, endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olarak daha mutlu olmamızı sağlıyor. Depresyona giren insanların haftada dört beş gün 30 dakika yürümelerinin, ruhen iyileştiğini gösteriyor. Yürüyüşün tek faydası bunlarla sınırlı değil elbette. Yürüyüşlerinize bir de ağırlık eklerseniz kemik erimesinin de önüne geçmiş olursunuz.

Yürüyüş Yapmak Sabah Spor Egzersizi midir?

Sabahları aç karnına yapılan yürüyüşler daha fazla yağ yakımına sebep olur. Sabahın erken saatlerinde yapılan yürüyüş yağ asidini daha kolay şekilde yakmamızı sağlar. Gün içinde yürüyüş yapacaksanız aç karnına değil, hafif bir atıştırmadan sonra yapmalısınız.
Üstelik yürümek özel bir salon üyeliği de gerektirmiyor. Yapmanız gereken şey spor ayakkabılarınızı giyip dışarı çıkıp yürümek. Keyifli ve sağlıklı, yani bize gerekli olan.
 

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Leave a Reply

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tatilin Yeni Tarzı Villada Tatil

Sebze Meyveleri Mevsimine Göre Yersek Sağlığımız Nasıl Etkilenir?