in

Sevgi doluSevgi dolu

Yeni Trend Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı, çocukluktan beri ilgimizi çekmiştir. Vazgeçilmeyen aksesuarımız topuklu ayakkabılar!

Okuma Süresi: 4 Dakika

Yeni Trend Topuklu Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı, temel bir gereksinim olmasının yanında özellikle kadınlar için de son derece önemli bir giyim parçasıdır. Birçok kadın canı sıkıldığı zaman alışverişe çıkar ve kendisine ayakkabı alır. Bu yapılan araştırmalar ile ortaya çıkan bir gerçektir.

Bunun yanı sıra ayakkabılar moda endüstrisinde son derece önemli bir yer teşkil eder. Yılda iki kez bir araya gelen moda endüstrisinin kurmayları sezonun en trend ayakkabı modellerini belirler. Şimdi dilerseniz bu konuya ana hatları ile bakalım. Yaz sezonunda topuklu ayakkabı trendleri neler onları görelim.

çiçek-desenli-taşlı-yazlık-ayakkabı-modeli
Taşlı yazlık topuklu ayakkabı

Taşlı ve Çiçek Detaylı Ayakkabılar

Yeni trend topuklu ayakkabı modasında bu sezon insanların hemen her yerde karşısına çıkacak olan modellerin başında hiç şüphe yok ki çiçek detaylı topuklu ayakkabı geliyor. Bu çiçekler ayakkabının üst kısmında, yan kısmında olabiliyor. Ayrıca kumaş olan ayakkabılarının üstünde işleme olarak da karşımıza çıkabiliyor.

Siyah kafesli platform topuklu ayakkabı
Siyah kafesli platform topuklu ayakkabı

Yine bu sezon taşlı olan topuklu ayakkabılar çok moda. Yeşil, mavi, turkuaz, kehribar renginde olan gerçek ya da imitasyon taşlı ayakkabıları insanlar giymeye kıyamasa bile ayakkabıları ile farkını ortaya koymak isteyen kadınlar için adeta biçilmiş kaftan.

Platform ayakkabı
Platform ayakkabı

Platform Topuklu Ayakkabı

Son birkaç sezondur hem kış hem yaz aylarında favori olan platform topuklu ayakkabılar bu yaz da oldukça moda ve özellikle bezden yapılan yüksek topuklu sandalet tarzında olan modeller hem şık, hem de rahat olmak isteyen kadınlara hitap ediyor. Spor ve günlük giyim için ideal olduklarını da belirtmek gerekir.

Fileli siyah yazlık çizme
Fileli siyah yazlık çizme

Yazlık Çizme

Artık çizmeler sadece kış aylarında giyilmiyor. Bu yaz ince topuklu özel tasarım yazlık çizmeler dünyanın her yerinde çok ama çok revaçta.

Siyah kalın topuklu yazlık çizme
Siyah kalın topuklu yazlık çizme

Topuklu Terlik

Ne sandalet, ne topuklu ayakkabı. Tam arada bir yerde. Çok modern, çok şık. Bazılarında özel dolgular, bazılarında özel deri örgüler var. Elbette bantlı olan modeller de unutulmamış. Yazın her ortamda pantolonlar veya mini etekler ile rahatlıkla giyilebilir ayakkabılar. Son derece havalı olduklarını da özellikle söylemek gerekir.

Topuklu terlik renklerinden de bahsetmek gerekir ise taba, kahve, beyaz, mavi bu tarz terliklerde öne çıkan renkler.

Topuklu terlik
Topuklu terlik

Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni trend topuklu ayakkabı seçimlerinde dikkat edilmesi gereken elbette belli başlı bazı hususlar var ve bunlara uygun seçimler yapmayı da es geçmemek gerekiyor.

Kişinin öncelikle topuklu ayakkabı giymenin özel bir yetenek istediğini unutmaması gerekiyor. Rahat hareket edebileceği modelleri seçmesi gerekir.

Renk uyumu bir diğer önemli olan husus. Mutlaka kişi kendi giydiği kıyafet ile uyumlu olan renkleri seçmeli. Uyumsuzluktan uyum yakalamanın çok riskli olduğunu da unutmamalı.

Model seçiminde ise bacak boyuna ve bacak tipine uygun seçimler yapmalı. Ayrıca giyim stiline uygun modeller kullanılmalı bizden söylemesi.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye’de Kışın Gezilecek Yerler

Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?