in ,

Sevgi doluSevgi dolu

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Yay Burcu Özellikleri

Yay burcu astroloji de dokuzuncu burç olarak geçer. Yay burcu tarihi, 22 Kasım ve 21 Aralık arası doğanlar yay burcu olarak geçer. Elementi ateş, niteliği değişken, gezegeni Jüpiter ve rengi mordur.

Keyifli, neşeli ve pozitif özelliğe sahiptirler. Açık zihinli özelliğe sahiptirler bu sayede kolay adapte olurlar. Felsefeye ilgilidir ve iyi yargılarlar. Özgürlüğüne düşkündürler bu yolda her şeyi yapar. Dışa dönük yapıları vardır gezip eğlenmeyi sever. Meraklı ve öğrenmeye açıktır. Sosyal hayatta iletişim kurmada başarılıdır. Açık fikirli, doğal ve net yapıları vardır. İyi gözlemci özellikleri vardır, yerine göre doğru tespit yaparlar. Kendilerine güvenleri tamdır.

Karşısındaki insanı incitecek kadar açık sözlü olabilir. Agresif davranmaya meyillidir. Her sorumluluğu yerine getirememe durumları olabilir. Düzensiz ve huzursuz olabilirler. Kolay ve çabuk sıkılırlar bu sebeple çok fazla yeni yer keşfederler. Önemsiz konuları bile kafalarına takarlar. Ciddi vizyona sahip değildir. Sabit fikirlidir, fikirlerini kolay kolay değiştirmezler.

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay burcu kadınları, çok yönlü ve renkli kişiliğe sahiptir. Zeki, neşeli ve entelektüel yapıları vardır. Zaman zaman evlilikten uzak durabilirler çünkü dostluk daha cazip gelir. Çekicidir. Aşkta tutkulu, enerjik ve her şeye hazırdır. İstediği her şeyin peşinden koşar. İlk adımı atmada çekinmez, hoşlandığı kişinin ona adım atmasını beklemezler. Kaba ve doğrudan yapılar hoşlarına gitmez. Yay kadınları aşkta karşı tarafın kendisine uyum sağlamasını bekler. Keşfedilmeyen yerler, yeni insanlar ve yeni maceralara atılmayı sever. Toplumsal cinsiyet rolleri ve toplumsal tabuları yoktur. İstediği zaman istediğini yapar ve sonuçlarını umursamazlar. Başka ülkeden gelen hediyeler ve özel bir hikâyesi olan hediyeler çok hoşlarına gider.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği âşık olduğunda karşı tarafı büyüler. Yay erkeği için avlanmak büyük önem taşır. Gidenin arkasından uzun süre bekleyip yanındaki kişiyi görmezden gelir. Yay erkekleri son derece esprili ve eğlencelidir, partnerleriyle eğlenceli vakit geçirmekten keyif alır. Tutkulu yapıları sayesinde her şeyi yapmak ister. Açık fikirli insanlar yay erkeğine hitap eder. İlginç aşk maceraları ve heyecan verici deneyimlerin peşinden koşarlar. Evde oturmaktan hoşlanmaz, sürekli yer ve mekân değiştirirler.

Yay Burcunun Anlaştığı Burçlar

Yay burçları koç burcu ile iyi anlaşır çünkü ikisi de sosyal hayattan keyif alırlar ve eğlenmeyi sever. Birliktelikleri tatminkâr ve eğlenceli olur. Her iki burç da iyimserliğe sahiptir ve uzun süreli birliktelik yaşar. Yay burcunun anlaştığı diğer burç ise kovadır. İki burcun ortak noktaları fazladır bu sayede ilişkileri güçlü ve uyumlu olur. Aslan burcu ile Yay burcu macera ve özgürlük konusunda ortaktır. Aşkı ve hayatı eğlence amaçlı görürler.

Yay Burcu Ünlüleri

Azra Akın, Mehmet AIi Birand, Zeki Müren, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Sertab Erener ve İbrahim Kutluay yay burcu ünlüleri arasında gösterilebilir.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kış Tatil Yerleri

Göz Kararması Neden Olur?