in

Yaşamımızı Kolaylaştıran Mucize Fikirler

Okuma Süresi: 3 Dakika

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hepimiz bazen, hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler ile işlerimizi daha kolay halledebiliriz. Örneğin kot pantolonunuza bir sakız yapıştıysa bunu çıkarmanın çok zor olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bunun da bir pratik yolu vardır ve bunu bilmek gerekir. Öğrendiğinizde ise aslında ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple hayatımızı kolaylaştıran pratik bilgiler gerektiğinde işimize yararlar. Bu yazımızda, bu pratik bilgilerden bazılarını paylaşıyoruz.

Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir?

Kot pantolonunuza sakız yapıştı ve nasıl çıkaracağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, kot pantolonunuza yapışan sakızı kolayca çıkarmanın bir yolu var. Bunun için sadece bir buz parçasına ihtiyacınız var. Buz parçasını sakızın üzerine tutun ve daha sonra sakızı kolayca çıkarın. Sakız bu kolay yöntemle kot pantolonunuzdan çıkacaktır.

Çam Reçinesi Lekesi Nasıl Temizlenir?

Bahçelerde, piknik alanlarında dolaşırken, giysilerinize ağaç reçinesi yani çam reçinesi bulaşabilir. Bu ise çıkarılması en zor lekelerden bir tanesidir. Fakat çam reçinesini giysiden çıkarmanın da bazı yöntemleri vardır.

Bu yöntemlerden biri kolonyadır. Giysideki çam reçinesi lekesine bir miktar kolonya dökün ve çitileyin. Daha sonra beyaz kalıp sabun ile köpürterek yıkayın ve durulayın.

Giysiye bulaşan çam reçinesini çıkarmanın diğer yolu ise asetondur. Giysinin küçük bir bölümüne aseton uygulayın ve kumaşın zarar görüp görmediğini kontrol edin. Eğer aseton kumaşa herhangi bir zarar vermiyorsa kullanabilirsiniz. Aseton ile bir pamuk parçasını ıslatın ve sonra bu pamuk ile çam reçinesi lekesini silin. Daha sonra ise giysinizi çamaşır makinesinde yıkayın.

Vişne Çekirdeği Çıkarma İçin Pratik Bir Yöntem 

Vişne çekirdeklerini kolayca çıkarabilirsiniz. Hem de vişnelere fazla bir zarar vermeden. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise sadece bir pipettir. Su ile yıkadığınız vişnelerin saplarını koparın. Daha sonra pipeti, vişnenin sapının koptuğu yerden bastırın. Çekirdeğin, vişnenin arka kısmından çıktığını görebilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İphone 11 Konum Verileri Güvenlik Açığı

Mutlaka Görmeniz Gereken Tatil Evleri