in

Sevgi doluSevgi dolu

Spor Yaparak Kilo Almak

Spor yaparak sağlıklı kilo almak tavsiye edilendir.

Okuma Süresi: 3 Dakika

Spor Yaparak Kilo Almak ve Beslenme

Sağlıklı yaşamın sırrı beden kitle endeksinin dengeli olmasıyla birlikte elde edilir. Spor yaparak kilo almak her yaştan insanın etkilenebileceği durumdur. Bu noktada vücudun taşımak zorunda kaldığı yağ oranı miktarının hesaplanıp buna göre kilo alımı için adım atılması son derece önemlidir. Beden yapısı dengeli olan insanların kilo almaya ihtiyacı olmadığından spor eşliğinde kilo alımının engellenmesi gerekir. Bunun için yağsız besin maddelerinden uzak durulması ve bol su tüketimi şarttır. Öte yandan zayıf ve dirençsiz vücut yapısına sahip insanların spor faaliyetleri eşliğinde kilo alımını sağlamaları fit bir görünümün elde edilmesine yardımcı olur. Söz konusu egzersiz hareketleri ile bünyenin sımsıkı bir dokuya ulaşmasını sağlamak mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şek kas ve bağ dokularının güçlendirilmesidir. Bununla birlikte cilt dokusunun ihtiyaç duyduğu yağ oranının da dengelenmesi gerekir. Tüm vücut kapsamında kilo alımını kolaylaştırmak için spor yapılması iştahın açılması yönünden etkin rol oynar.

Spor yaparak kilo almak

Bunun için haftalık olarak bir saatliğine yavaş tempoda koşu yapılması önemlidir. Diğer yandan günlük olarak yarım saatliğine birtakım egzersizlerin yapılması da sağlıklı kilo alımına yardımcı olur. Bu husustaki püf nokta yemeklerden önce spor faaliyetinin yapılıp sonrasında yemek tüketiminin yapılmasıdır.

Bedenin belli bir miktarda yağa ihtiyacı vardır.

Bunun için spor takviyeli dengeli ve düzenli beslenme olanaklarının sağlanması gerekir. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus var ki çoğu insan bu konuya özen göstermemektedir. Bu husus kilo almak uğruna aşırı spor yapılması ve yanlış beslenme yöntemlerinin benimsenmesine yöneliktir. Bahse konu olan bu yanlış bilinenin önüne geçebilmek adına programlı spor ve beslenme düzenini sağlamak gerekir. Söz gelimi günlük yarım saatlik yürüyüşün ardından vitamin ve mineral değeri yüksek gıdaların belli bir miktarda tüketilmesi önemlidir. Öte yandan kuru yemiş ve süt ürünlerinin ara öğün olarak tüketilmesi de şarttır. Vücudun yağ ihtiyacını da organik kökenli bitkisel yağlardan edinmenizi tavsiye ederiz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aralıklı Oruç

Kaputaş Plajı Nerede?