içinde

Sosyopat Ne Demek?

Sosyopat Ne Demek?

Sosyopat nedir veya Sosyopat Ne Demek; Sevmek, hoşlanma, utanç duyma, öfkelenme gibi sosyal duyguların yoksunluğuyla ortaya çıkan kişilik bozukluğuna sosyopat denir. Sosyopatlar yaşam tarzıyla dikkat çekmekte olup, ahlaki değerlere bağlı olmayan, vicdan duygularından yoksun, antisosyal yaşam sürmektedirler.
Sosyopat nedir tanımını yaptığımıza göre şimdi sosyopat belirletileri nelerdir onlara göz atalım

Sosyopat Belirtileri?

 • Sosyopatlar karşısında bulunan kişileri manipüle etmek konusunda fazlasıyla başarılı olup çevrelerinde kimseyle geçinemezler.
 • Düşünceleri yoğun şekilde kişileri etkilemek üzerine kurulu olduğundan aldatma, kandırma, yanıtlma gibi durumlarda asla zorluk çekmezler.
 • Sosyopatlar, antisosyal kişilik bozukluğu yaşadıklarından dolayı bulundukları ortama asla ayak uyduramazlar ve sürekli olarak sıkılgan davranışlar sergilemektedirler.
 • Yalan söylemek ve söylediği yalana insanları inandırmak konusunda uzmandırlar.
 • Sosyopat kimseler asla yanlış yaptıklarını kabul etmez ve yapılan yanlıştan dolayı üzgünlük ve suçluluk duymazlar.
 • Genellikle ukala kişilikleri ile dikkat çeken sosyopatlar, dış görünüşüne önem verir, giyim tarzı konusunda dikkat çekmektedirler.
 • Abartılı, inanılmayacak kahramanlık hikayelerinde daima başrol olan bu kişiler, sürekli olarak kendisini öven ifadeler kullanmakta olup, gizli özgüven eksikliğini kapatmaya çalışmaktadırlar.

Sosyopat ne demek sorusunun yanıtını videoda bulabilirsiniz

 
Sosyopat nedir, sosyopat belirletileri gibi konularının dışında daha fazla bilgiyi “Bir Sosyopatın İtirafları” kitabında bulabilirsiniz..

Yorumlar

Cevap bırakın

  2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Loading…

  0

  Merak Edenler İçin SEO Nedir Ne İşe Yarar?

  Evde Spor Yapmak