in

İnanılmazİnanılmaz

Sivilce Nasıl Geçer?

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce izi tedavisinden önce neyin sivilceye sebep olduğunu bulmamız gerekir. Sorunun nedenini bilmezsek bulduğumuz sonuç ne yazık ki uzun süreli de olamaz. Öncelikle sivilceyi oluşturan nedenleri üç ana gruba ayıralım. Bunlardan ilki hormonsal sebeplerden dolayıdır ve ancak hekiminizin vereceği ilaçlar ile ilerleme kaydedilebilir.

İkincisi diyetinizden kaynaklıdır. Cildimiz, ne yediğimizi yansıtır. Bazı insanlar süt ve süt ürünlerini tolere edemez örneğin. Bunu da cilt yoluyla bize haber verir bazen. Aynı şekilde kafein, şeker, yağ, glutenin de fazla tüketilmesi takdirinde cilde zarar verdiği kanıtlanmıştır.

Üçüncü neden ise bilgi kirliliğinden kaynaklıdır. Her doğal ürün, maske, marka, asit her insana iyi gelecek diye bir şey yoktur çünkü. Şimdi sivilce nasıl geçer evde çözüm ondan bahsedelim.

1.Adım

Rutininizi tekrar gözden geçirin. Her gün kullandığınız ürünlerin içeriklerini inceleyin. İçinde paraben, alkol, parfüm gibi maddeler var mı ve kaçıncı sırada yer alıyorlar diye bakın. Eğer kullandığınız ürünlerde bunlar varsa ve sivilce çıkartmaya hala devam ediyorsanız nedenlerden biri yanlış ürün kullanımı olabilir.

Öncelikle kuru, karma, yağlı ciltten hangisi olduğunuza karar verip size uygun olan tercihen içinde salisilik asit gibi maddelerin bulunduğu yeni bir yüz temizleyiciye geçiş yapmanızı öneririm.

İlk adım doğru yüz temizleyicisini bulmaktı diğer önemli adım ise mutlaka nemlendirici kullanmak. Cildiniz ister yağlı ister karma olsun içeriğinde mutlaka yararlı asit veya yağların bulunduğu nemlendirici kullanmanız gerekir çünkü nemsiz bir cilt sivilce çıkartmaya meyillidir. Eğer çok yağlı bir cilt iseniz o zaman su bazlı nemlendirici kullanmalısınız. Gerçekten temiz içerikli cilt tipinize uygun temizleyici ve nemlendirici kullandığınız, sürekli yastık kılıflarınızı yenilediğiniz, telefonunuzu dezenfekte ettiğiniz, daha sağlıklı beslendiğiniz, bol su içtiğiniz ve yüzünüzü havlu yerine kâğıt mendille kuruladığınız takdirde sivilcelere karşı savaş açmış oluyorsunuz.

2.Adım

Ana rutinimizi oluşturduktan sonra bölgesel tedavilere geçiş yapabiliriz. Sivilce lekeleri, kızarıklıklar gibi sorunlarla devam eder.

Eğer yaralarınız uzun süredir iyileşmiyorsa panik yapmayın, bu tür leke kremlerinin gerçekten etki etmesi birkaç haftayı alır. Cilt bariyeriniz zayıflamış ve ona zaman tanımanız gerekiyordur belki de. Cilt bariyerini güçlendirmek için çok fazla ürün yerine minimum seviyede ürün kullanmalı ve bunu C vitamini gibi cilt yenileyen içerikler ile desteklemeniz önerilir. Fakat kullandığınız vitamin, serum veya yağ her kombinasyonda kullanılamayabilir. Bu nedenle birlikte kullanabileceğiniz içeriklere dikkat etmelisiniz reaksiyon vermemesi için.

3.Adım

Son olarak ise rutininize bağlı kalmanız gerekiyor. Düzensiz yapılan bir tedaviden sonuç alınması imkansızdır. Sonuç almanız da artık rutininize ihtiyacınız kalmadığı anlamına gelmez. Cilt sürekli bakım isteyen hassas bir şeydir. Sürekli güneş kremi kullanmalı, sert kimyasallar ve fiziksel peeling yapmaktan kaçınmalısınız. Ancak bu sayede verim alabilir ve geleceğinize gerçek bir yatırım yapmış olabilirsiniz.

What do you think?

Written by elkizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sağlıklı Yağlar Hangileridir?

Ekspertiz Raporu Nedir?