in ,

MutluMutlu

Saç rengi nasıl açılır?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Bazı insanlar kendilerinde değişikliğe gitmeyi severler. Genellikle kendilerinde değişikliğe gitmek isteyen kadın saçlarıyla oynar. Saçlarını kestirirler veya saçlarını boyatırlar. Bu gibi değişiklikler her kadına iyi geldiği için en moralsiz günlerinde bu tarz bir değişikliğe giderler.

Her saç kesimi her kişiye gitmediği gibi her saç rengi de herkese uygun olmaz. Daha bronz tene sahip olan insanların daha doğal ve koyu renkleri tercih etmesi gerekir. Beyaz tenli kişilerin ise çok koyu tonlar kullanması farklı bir görüntü ortaya çıkarır. Beyaz tenli kişilerin çok açık ve çok koyu renk kullanmaları doğru olmayacaktır.

Saçta nasıl değişikliklere gidilir?

Günümüzde saçta çok farklı yollarla değişikliğe gidilebilir. Uzun saçlı kişiler saçlarını kestirebilir, kısa saçlı kişiler ise saçlarında daha farklı tarzlar deneyebilir. Örneğin saç kişiden kişiye değişmesinden dolayı alnı dar olan kişiye kâkül kesimi doğru olmayacaktır. Saçın tamamında bir değişiklik istemeyen kişilerin ise saçının küçük bir yerinde farklı dikkat çeken renkler uygulanabilir. Sonrasında zamanla artırılabilir.

Saç nasıl açılır?

Saç açmak için profesyonel bir destek alınması gerekir. Çünkü saçta kullanılan açıcı ve oksidanın gram olarak ne kadar kullanıldığı önemlidir. Eğer yapan kişi bunu ayarlayamazsa saçta kopmalar ve yanma meydana gelir. Saçı açık renge boyayacaksanız ve kendi saçınız koyu bir renkse saçınızı önce açmanız gerekir. Fakat açarken kullandığınız açıcı markasına ve bekleme süresine dikkat etmeniz gerekir. Açtığınız saçı sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Fazla bekletirseniz saçınız kopar ve toparlanması çok uzun zaman alır. Saçı açmadan önce cildinize zarar verip vermeyeceğini de kontrol etmelisiniz. Hassas bir cilde sahipseniz ona uygun açıcı tercih etmelisiniz.

Saçı düzgün bir şekilde açmak biraz zordur. Kendiniz yapacaksanız açma işlemini saçın her yerine uygun dağılacak şekilde uygulamanız gerekir. Çünkü saçın her yerine eşit dağılmazsa üstüne vuracağınız boya her yerde farklı tutar ve kötü sonuçlar doğurur. Açıcı kullanarak saçı bir seferde açmak saçı zorlar ve yıpratır. Çok koyu bir saç rengine sahipseniz saçınızı birkaç gün arayla açmanı daha doğru olacaktır. Bu sayede daha az yanma olacaktır.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Emlakçı komisyonu nedir?

Pandemi Nedir?