in

Sevgi doluSevgi dolu

Oval Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

En ideal yüz tipi olan oval yüze sahipseniz makyaj tüyolarını okumanızı öneririz.

Okuma Süresi: 4 Dakika

Oval Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj, yüz şekline göre farklılaşan, güzel görünmek ve kendini iyi hissetmek için yapılır. Makyaj trendi her dönem değişkenlik gösterse de her daim popülerliğini korur.

Makyaj, yüz şekilleri 4 ana gruba ayrılmaktadır. Bunlar uzun, kare, oval ve yuvarlak yüzdür. Oval yüz en ideal yüz tipidir. Oval yüze sahip kadınlarda elmacık kemikleri zaten belirgindir. Yüze yapılacak tek bir müdahale bile yanakların daha çok ortaya çıkmasını sağlar. Allığı elmacık kemiklerinin tam üstüne uygulamak yeterli olacaktır. Yapılan allık uygulamalarındaki amaç her türlü yüz tipini bu oval yüz tipine yaklaştırmak, elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Oval yüzlerde, doğal makyaj elde etmek için allık elmacık kemiklere sürülmelidir.

Göz makyajı
Göz makyajı

Yanlış kaş şekli yüzümüzde faciaya sebep olacak kadar önemlidir. Oval yüz şekline sahip olan kişiler abartıya kaçmayan kaş şekillerini tercih etmelidir. Yüksek kavis veya düz kaşlar gibi uç görünümler yüzünüzle uyumsuz bir görünüm sergiler. İfadenizi bozmayan ve yüz hatlarının oranını koruyacak kaş tekniklerini seçin.

Makyaj
Makyaj

Dudak ürünleri yüz şeklinde önemli olduğunu bilmeliyiz. Oval yüzlerde cesur ve iddialı renkler kullanılabilir. Kadını kadın yapan dudak makyajıdır.

Yüzdeki belli noktalarını ortaya çıkararak daha güzel bir görünüm elde edilebilir. Oval yüzlüler ise çene bölgesini öne çıkartarak vurgulayıcı bir görünüm elde etmiş olacaklardır.

Makyaj Trendi
Makyaj Trendi

Yüz şekline göre göre bazı makyaj önerileri vardır. Her yüze her makyaj önerileri olmaz. Makyaj yaparken hangi bölgeyi öne çıkarıp çıkarmayacağını iyi bilmelisiniz. Oval yüzlü kadınlar ise simetrik özellikleri olduğundan vurguyu merkezde toplamalıdır.

Bütün makyaj tekniklerinde olduğu gibi, makyaj yaparken bazı bölgeleri arka plana atmak gerekir. Oval suratlarda bu makyaj tekniği dengeli olmalıdır. Tek bir noktaya odak olmamalıdır.

Size yakışanı bulun. Pek çok güzellik önerileri var ama makyaj konusunda mükemmele ulaşmak için deneyip yanılma yöntemi uygulanmalıdır. Belki yüz şekliniz tamamen size özel ve bilinen yüz şekillerinden hiçbirine ait değil. Bundan dolayı yüz şeklinizi iyi tanıyın ve size özel makyaj tekniği uygulayın. Size uygun moda kalıcı makyaj tekniğini bulun ve uygun olan tekniği kendinize uygulayın.

Oval şekilli yüzlere sahip kişiler, makyaj malzemeleri olarak açık renkli ve doğal görünümlü fondötenleri tercih etmelidirler. Göz ve dudakların aynı anda ön planda olduğu makyajlardan uzak durmalıdır. Eğer göz makyajı vurgulanmak istenirse dudaklar geri planda kalmalıdır.

Teknikleri ile anlatımı makyaj videoları aşağıda iyi seyirler

Porselen makyaj hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Cevap bırakın

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Türkiye’de Kışın Gezilecek Yerler