in

Niçin Evde Spor Yapmalısınız?

Dambıl seti, küçük ama işlevi büyük bir yardımcımız. Hareketsiz kalan vücudu toparlamak için evde sporu öneriyoruz.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Evde Spor Yaparak Fazlalıklardan Kurtulun!

Coronavirus salgını nedeniyle eve kapanan insanlar karbonhidrat ağırlıklı beslenirken, hareketsiz bir yaşamla da sağlıksız bir bedenin temellerini atıyor. Havaların ısınması ve bu sıkıntılı sürecin bir an önce bitmesi için birlikte hareket şart.

Koronavirüsle mücadele kapsamında çoğunluk olarak evdeyiz. Ramazan ayının da başlaması ile öğünlerinde saati ve miktarı değiştiği için daha dikkatli ve daha hareketli olunması gerekiyor. Özellikle iftardan 1-1,5 saat sonrası yapılan evde spor, sağlığımız için atılan büyük bir adım olacaktır. Aksi takdirde bu ayda kilo alma riskimiz çok fazla. Gerekli alınan gıda ile hareketli yaşam bizim bağışıklık sistemimizi de iyi yönde etkiler.

Karantina sürecini kendi sağlığımız için iyi yönde kullanabiliriz. Bunun için yapılması gereken evde spor yapmak. Sağlımızı ve yazı düşünerek vücudumuzu da fit hale getirmek için biraz çaba harcamamız gerekecek. Evde yapılan rutin temizlik işlerinin spor olarak görülmesi yanlış bir düşüncedir. Rutin hareketlerin dışında internetten rahatlıkla ulaşabileceğimiz online mağazalar gerekli ekipmanlar konusunda bize yardımcı olacaktır. Dambıl seti alarak sarkan kollarımızı toparlayabilir, sırt ağrılarımızı geçirebiliriz. Pilates yaparak esnekliğimizi artırıp yağlarımızdan kurtulabiliriz.

Evde spor yapmak için gerekli ekipmanları www.dumbbell.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
yasemin

Yasemin Çiçeği İle İlgili Püf Noktalar

Tavuk Dünyası Kekiklim Evde Sizde Deneyin