in

İnanılmazİnanılmaz

Narsist Nedir?

Narsizm bir tür hastalık ve kişilik bozukluğudur.

Narsizm bir tür hastalık ve kişilik bozukluğudur.

Narsist Ne Demek?

Kişinin kendisinden başkasını düşünmeyip ve sevmemesi durumuna narsist kişilik bozukluğu denir. Başka insanlar sadece onun çıkarları için oradadır. Narsist insanlar işlerine yaramayan insanları etraflarında fazla tutmazlar.

Narsist insanlar kendilerini çok önemli görürler. En ufak başarılarını bile gözlerinde çok büyüterek övünürler. Başka insanlara karşı merhamet duymazlar. İşine yaramayan insanlara çok kötü davranabilirler. Kimsenin kendilerinden daha başarılı olmasına dayanamazlar. Bunun yanında kendileri son derece hassastır. Başka insanlardan özel bir saygı beklerler.

Narsist İnsanlara Karşı Nasıl Davranılmalı?

Bu tarz insanlar ile herhangi bir tartışmaya girmeniz önerilmez. Narsist bir insan çıkarına ters düşen bir durum yaşadığında buna tahammül edemez. Hiç tartışmaya girmeden sessizce dinleyerek onu daha da çıldırtabilirsiniz. Öfkelenmeyin çünkü gerçekten sonuçsuz bir tartışmaya girerseniz zararlı çıkabilirsiniz.

Hatalarını anlatmaya çalışmayın; Narsistler hatalarını asla kabul etmezler çünkü onlar mükemmel insanlardır. Boşuna kendinizi yorarak hatalarını anlatmayın bunun yerine arada birisinin başına şöyle gelmiş ya da bir arkadaşım böyle davranıyor gibi konular açın. Bu şekilde onun bu sorunlar hakkındaki fikirlerini öğrenebilirsiniz.

Ona asla güvenmeyin; Narsistler verdikleri sözleri canları istemezse tutmazlar. Size verilmiş bir söz varsa yerine getirilmesi için beklemeyin.

Onu hayatınızdan çıkarın; Narsist insan sadece bir arkadaşınız ise hayatınızdan çıkartmanız oldukça kolay olacaktır. Ailenizden bir insansa mümkün olduğunca bir araya gelmemeye çalışın ve tartışmaya girmeyin.

Narsist insanlar hayatımızın her döneminde mutlaka olacaktır. Bu tür insanlar ile fazla yakınlık kurmadan idare etmekten başka çare yoktur. Narsizm sizi gereğinden fazla rahatsız ediyorsa kimse sizden daha özel değildir.

Merak ettiğiniz narsist insan dışında şizofren nedir ve sosyopat nedir yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

What do you think?

Written by elkizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Evde Tavuk Dünyası Menü Tarifi Nasıl Olur?

Tiroid Nedir?