in

İnanılmazİnanılmaz

MS Office Şerit Menü Nasıl Sıfırlanır?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Microsoft Office, dünya çapında kullanılan en popüler ofis uygulamaları paketlerinden biridir. Şirket, birkaç yılda bir, yeni sürüm çıkardığından emin oluyor ve şimdi abonelik tabanlı bir modeli benimsiyor.

Şirket, kullanıcıların şerit menüsünü kişiselleştirerek kendi isteklerine göre çalışmasını sağlamak için özelleştirmesine izin verir. Bu, kullanıcıların bazı ayarlar altında gizli olarak bulmalarına gerek kalmadan en hızlı komuta erişmelerini sağlar.

Bazen çok fazla değişiklik yapmak kaosa yol açar ve üretken kalmayı zorlaştırır. Bu tür bir durumda, şirket, kullanıcıların şerit menü ayarlarını orijinal forma sıfırlamasına izin verir.

Bu adım adım kılavuzda, MS Office’teki şerit menüsünü nasıl kolay ve hızlı bir şekilde sıfırlayabileceğinizi göstereceğiz.

Adım 1: Öncelikle bilgisayarınızdaki herhangi bir MS ofis uygulamasını açın.

Adım 2: Uygulama açıldığında, sol bölme menüsünde “Seçenekler” e tıklayın.

microsoft office

Adım 3: Şimdi, görünen Seçenekler penceresinde “Şeridi Özelleştir” bölümüne gidin.

Adım 4: “Şeridi Özelleştir” bölümünün altında, “Sıfırla” açılır menüsünü kullanın ve ” Tüm özelleştirmeleri sıfırla” seçeneğini seçin.

Adım 5: İstendiğinde, “evet” düğmesine ve ardından “Tamam” düğmesine tıklayın.

Bu prosedürü tamamladığınızda, şerit menüsü, Microsoft Office paketini bilgisayarınıza ilk kurduğunuzda olduğu gibi orijinal sürüme sıfırlanacaktır.

What do you think?

Written by Berkay Özel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Spor ne zaman yapılır?

Çalışma izin belgesi nasıl alınır?