içinde

Kusursuz Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj son dönemler de çok sık yapılan bir makyaj haline geldi. Bu makyaj türü gece yapılan ve akmayan bir makyaj türüdür.

porselen makyaj öncesi sonrası
porselen makyaj öncesi sonrası

Porselen makyaj profesyonel kişiler tarafından yapılan ve büyük titizlik gerektiren bir makyaj türüdür. Profesyonel makyaj yapılması için gerekli eğitimlerin alınmış olması gerekir. Porselen makyajın malzemeleri de ayrıdır. Özel kozmetik malzemeleri ile yapılır. Porselen makyajı tercih edenler genellikle gelinlerdir. Makyaj yüzde sabit kaldığı için çok sık tercih edilmektedir.

porselen makyaj nedir
porselen makyaj nedir

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyajın yapılması için ilk olarak cilt nemlendirilir. Nemlendirme işleminden sonra sırasıyla fondöten ve allık sürme işlemine geçilir.
Sırasıyla göz makyajı ile devam edilir. Göz makyajı için eyeliner, rimel ve far yeterli olacaktır. Gelin adaylarının isteklerine göre farklı malzemeler de kullanılabilir. En son ise ruj sürerek makyaj da bitirilmiş olur.

porselen makyaj nasıl yapılır
porselen makyaj nasıl yapılır

Porselen makyaj nasıl yapılır bu video da izleyebilirsiniz.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj normal makyaj türüne göre daha fazla tercih edilir. Porselen makyaj malzemeleri; fondöten, kapatıcı, allık, rimel, göz farı, göz kalemi ve ruj kullanılan ana malzemelerdir.

porselen makyaj malzemeleri
porselen makyaj malzemeleri

Makyaj malzemeleri için seçimleri siz de yapabilirsiniz. İstediğiniz markanın ürünlerini kullanmanız mümkün. Porselen makyaj seti ile ilgili size tavsiye edebileceğim ürün ise NYX markasına ait beauty school dropout extra credit palette ürünü olabilir. Ürünün detayını buradan inceleyebilirsiniz.

porselen makyaj örnek
porselen makyaj örnek

Porselen Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Porselen makyaj alanında uzman kişilerin yapmış olduğu makyaj türüdür. Makyaj yapılırken ilk olarak sürülen nemlendiricinin fazla sürülmemesi gerekir. Üzerinde fondöten sürüldüğü için yüz de pütürlenme olabiliyor. Bu nedenle çok az nemlendirici sürmek gerekir. Göz makyajını fondöten işlemi bittikten sonra yapılmalıdır.
Eğer renkli bir makyaj işlemi tercih ediliyorsa tonlar mutlaka birbirine yakın olmalıdır. Seçeceğiniz ruj ve far tonları birbirine yakın olursa renk uyumu daha güzel olur. Porselen makyaj da genellikle mat ruj tercih edilir. Mat ruj makyajı da ön plana çıkartacağı için parlak seçilmemelidir.

Written by Cansu Demirel

Yorumlar

Cevap bırakın

  One Ping

  1. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Loading…

  0

  Çok Konuşulan Tatlı San Sebastian Cheesecake Tarifi

  Bit Nasıl Temizlenir?