in

Sevgi doluSevgi dolu

Kış Tatil Yerleri

Kış mevsiminde gidilebilecek tatil önerilerini sizler için derledik.

Okuma Süresi: 4 Dakika

Kış Ayında Gidilecek Tatil Yerleri

Kış aylarında tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir ay olan şubat, kış tatilini seven insanlar tarafından kayak merkezlerini dolduran dönem olmaya devam ediyor. Elbette sadece kartopu oynamak ya da kayak yapmakla sınırlı değildir. Bu hafif soğuk olan dönemde kaplıcalara ya da termal otellere gidip daha önce hissetmediğiniz şekilde rahatlayabilirsiniz. Belirli dağ merkezlerine gidebileceğiniz, kayak ve kızak sporlarıyla ilgilenebileceğiniz, ailenizle, arkadaşlarınızla, eşinizle veya kendi başınıza yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir dönemdir.

Dört yılda bir 29 gün olabilen şubat ayı kimi insanlar için kış tatilinin vazgeçilmezidir. Aralık ve ocak aylarının nefes kesici soğuğu geçtikten sonra hava neredeyse ılımak üzereyken şubat ayı kış tatili için ayrıcalıklı bir imkân sunar.

Termal Kaplıcalar

Şubat ayının ayrıcalığı olarak termal oteller ve kaplıcalar, size sunduğu imkânlar arasında şehir stresinden uzaklaşma ve doğayla baş başa kalma, masaj ve kür tedavileri veya çeşitli etkinlikleri içinde barındırır.

termal kaplıcalar
termal kaplıcalar

Eğer bir hastalığınız varsa soğuk şubat ayında gideceğiniz termal otellerde sıcacık sularla şifayı bulabilirsiniz. Elbette bu sular sadece sıcaklığıyla ün salmamıştır. Bazı termal otellerde bu sıcak suların içine kükürt dökülür ve böylece girdiğiniz su size şifa olabilir.

Kültürel Turlar

Şubat ayında Türkiye muhteşem bir güzelliğe sahip olur. Anadolu’nun eşsiz doğa manzarasına bir de kış aylarının getirmiş olduğu bembeyaz kar güzelliği katılınca oraları gidip görmekten başka seçenek kalmayabilir.

kültürel turlar
kültürel turlar

Anadolu’da farklı lezzetleri tadabileceğiniz ve tarihle iç içe olabileceğiniz bu turlar sayesinde şubat tatilinizi oldukça verimli geçirebilirsiniz.

Kayak Merkezleri

Kar ve dağ denince akla iki kavram gelir. Kayak ve kızak kaymak. Neredeyse vazgeçilmez olan bu etkinlikler sayesinde şubat tatilinize eğlence katabilirsiniz. Belirli dağ merkezlerine gidip oradaki yerel kurumların sunduğu otellerde kalarak mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.

kayak merkezi
kayak merkezi

Diğer etkinliklere göre oranla daha riskli olan bu iki etkinlik macera tutkunları için birebirdir.

Yurtdışı Turları

Şubat ayı bünyesinde 14 Şubat gibi özel bir günü barındırır. Bu günde sevgilinizle veya eşinizle unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız çıkacağınız yurtdışı turları sayesinde mümkün olabilir.

yurtdışı turları
yurtdışı turları

Avrupa’nın aşk şehirleri olan Paris, Londra ve Venedik’e unutulmaz yolculuklar yapabilirsiniz. Buna ek olarak okulların ara tatili şubat ayına geldiği için çocuklarınızla birlikte yurt dışında daha önceden görmek istediğiniz yerleri gidip görebilirsiniz.

Benim fikrime göre, kış aylarının vazgeçilmezi olan şubat bize ayrıcalıklı imkânlar sunuyor. Dinlenmek ve iyileşmek için kaplıcalara, eğlenmek ve stres atmak için kayak merkezlerine ve gezip görmek için ülkemizde veya yurt dışına olan turlara katılabilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Cevap bırakın

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Narsist Nedir?

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?