in

Keyifle İzleyebileceğiniz Tüm Zamanların En İyi Hint Filmleri

Okuma Süresi: 5 Dakika

Gelmiş Geçmiş En Güzel Hint Filmleri

Hint sineması, Bollywood film endüstrisinde birbirinden güzel ve romantik birçok film üretti. Bollywood Hintçe dilde üretilen sinema çeşididir. Hintliler arasında ve dünya çapında ilgi gördüğü için çok sevilmektedir.
Hint filmleri masala filmleri olarak bilinir ve eğlence dolu şarkılı dans destanlardır. Bollywood film türlerinde romantizm, aksiyon, komedi, drama, gizem ve korku vardır.

En İyi Hint Filmleri

Bir aşk hikayesi hint filmi, sizin için seçtiklerimiz:

Sholay


Yapım yılı: 1975
Türü: Aksiyon, Macera, Komedi
Film Özeti: En iyi yıldız kadroya sahip olan bu Hint filmi, anlatılan en büyük epik hikaye özelliğini taşıyor. Film, eski bir polis memuru ile iki hırsızın hayatını anlatıyor. Polis memurunun ailesinin öldürülmesiyle intikamını almak için hırsızlardan yardım istiyor. Başta yardım etmekte tereddüt eden hırsızlar daha sonra yardım etmeye karar verirler ve intikam zamanı gelmiştir.

Three İdiots


Yapım Yılı: 2009
Türü: Komedi, Dram
Film özeti: Üniversite öğrencilerinin yaşamdaki hayallerini ve hedeflerini anlatan bu film arkadaşlık üzerinedir. İki üniversite arkadaşının garip bir adamla tanıştıktan sonra hayatlarının değişimiyle derin bir dostluk geliştirirler. Üniversite bitince üçüncü arkadaş ortadan kaybolur ve onu bulmak için yolculuğa çıkarlar.

Mother İndia


Yapım yılı: 1957
Türü: Dram, Müzikal, Aile
Film Özeti: İki çocuğu ile birlikte geçimini sağlamak için mücadele veren bir anneyle ilgili bir filmdir. Kadınların toplum içinde ayakta durmaları ve mücadeleleri anlatılıyor.

Dilwale Dulhania Le Jayenge


Yapım yılı: 1995
Türü: Dram, Müzikal, Komedi
Film Özeti: Tüm zamanların en iyi aşk hikâyesi filmidir. Avrupa gezisinde tanışan ve birbirine âşık olan Hintli ve Kızılderili âşıkların hikâyesini anlatıyor. Evlenmeleri onaylanmayan çiftin geleneklerine karşı verdiği savaşla ilgili.

Lagaan


Yapım yılı: 2001
Türü: Dram, Macera, Müzikal
Film Özeti: İngiliz işgalinde Hindistan köylülerinin toprak vergisi ödemek istemedikleri için verdiği mücadele anlatılıyor. Hükümet tarafından kriket oyunu teklif ediliyor. Kazanırlarsa vergi ödemeyeceklerini anlatan bir film.

Mughal-E-Azam


Yapım yılı: 1960
Türü: Dram, Romantizm, Savaş
Film Özeti: 16.yy da çekilmiş olan bu film bir aşk hikâyesini anlatıyor. Krallıkta geçen hikaye baba oğul arasında boşluğa neden oluyor.

Jaane Bhi Do Yaaro


Yapım yılı: 1983
Türü: Komedi, Dram
Film Özeti: O dönemin hicivli durumunu anlatan bir filmdir. Siyaset, medya, bürokrasi ve iş dünyasının bozulmasıyla yolsuzluğa tanıklık eden fotoğrafçılarla ilgilidir.

Gangs Of Wasseypur


Yapım yılı: 2012
Türü: Aksiyon, Suç, Komedi
Film Özeti: Birbirinden farklı karakterlerin bir araya gelmesiyle yapılan bu film, çetelerin ve gangsterlerin arasında geçiyor.

OMG


Yapım yılı: 2012
Türü: Dram, Fantezi, Komedi
Film Özeti: Komedi draması olarak adlandıracağımız bu film, depremden etkilenen bir antika dükkânı sahibinin tanrıyı suçlamasını ve dava açma isteğini anlatıyor.

Barfi


Yapım yılı: 1975
Türü: Dram, Romantizm, Komedi
Film Özeti: İşitme ve konuşma engelli bir bireyin bir kıza aşkını anlatan bu film, aşkı bulma mücadelesi etrafında dönüyor.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Cevap bırakın

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer?

Mucize 2 Aşk Vizyon Tarihi Belli Oldu