in

Sevgi doluSevgi dolu

Keratin Bakımı Nedir Evde Keratin Bakımı

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Okuma Süresi: 5 Dakika

Keratin bakımı nedir ne işe yarar?

Güzel bir görünüme kavuşabilmek için sağlıklı saçlara sahip olmak en temel ihtiyaçlardan biridir. Parlayan, gür ve güçlü bir görünüme sahip canlı saçlar her zaman için dikkatleri üzerinize çekmenizde size yardımcı olur. Fakat gerek çevresel faktörler gerekse düzenli bakımı göremeyen saçlar kırık ve yıpranmış bir görüntüye yol açar. Günümüzde şehirlerdeki hava kirlilikleri, boyaların içinde bulunan kalitesiz kimyasallar ve elbette her gün uygulanan ısı işlemleri bu görüntüye sebep olan unsurlar arasındadır.

evde keratin bakımı
Evde keratin bakımı

Tüm bu etmenlerin yol açtığı görüntüyü ortadan kaldırmak için son zamanlarda uygulanan keratin bakımı saçlar üzerinde mucizevi bir etkiye sahiptir. Kırıkları onardığı gibi saçı gelecekteki hasarlara karşı da güçlendiren keratin bakımı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Bu bakım sayesinde kendisi için önemli bir yapı taşı olan keratine yeniden kavuşan saçlar, güzelliğinizi doğal bir şekilde yansıtmanıza olanak sağlar.

Keratin nedir?

Keratin maddesi, vücutta diş, tırnak, cilt ve saç sağlığı için hayati önem taşıyan bir proteindir. Bu protein sayesinde saçlar kendisini yenileme gücüne sahip olur. Sahip olduğu yıpranmış ve kabarık görüntüyü engelleyerek elektriklenmeyi azaltır. Fiziksel ve kimyasal faktörler sebebiyle keratinin azalması gözlemlenen yıpranmış saçlar, keratin bakımı ile inanılmaz bir değişime uğrar.

keratin bakımı
keratin bakımı

Keratin bakımının saçlar üzerinde olumlu etkileri nelerdir?

Keratin bakım ile birlikte saçlar ihtiyacı olduğu keratine tekrar kavuşur. Bu yöntem saça keratin yükleme işlemi ile uygulanır. Parlaklık ve pürüzsüz bir görünüm kazanan saçların aynı zamanda kırılan uçları da onarılır. Böylece saç ihtiyacı olan neme ulaşır ve esnekliğini tekrar kazanarak kolayca şekil alabilecek bir hale gelir. Bu bakım ile birlikte saça protein desteği sağlanır saç, doğal bir şekilde düzleşerek, kabarıklık ve elektrikli görünümden uzaklaşır. Ayrıca bu düzleşme işleminde kullanılan ısıya dayalı ürünlerin aksine keratin bakımı oldukça zararsız bir uygulamadır. Alanında başarılı bir uzman tarafından uygulanan düzenli bir keratin bakımı 4 aya kadar kalıcılık sağlar ve etkisini korur.

keratin bakımı sonrası
keratin bakımı sonrası

Evde keratin bakımı uygulanabilir mi?

Bazı kuaförler saça ısıya dayalı işlemler uygulayarak kalıcı düzleşme etkisi sağlar ve bunun keratin bakımı olduğunu söyleyerek insanları yanıltabilir. Düzleşme keratin bakımının bir sonucu olmakla birlikte tek sonucu değildir. Bu nedenle ısıya dayalı işlemler keratin bakımının aksine saçı onarmaz, yıpratır. Eğer siz de kuaförlere bu konuda güvenmeyenlerden ya da gereksiz para harcamak istemeyenlerdenseniz evde de bu bakımı uygulamanız mümkün.

Bunun için satılan birkaç ürünü piyasada araştırabilir, fiyat/performans dengesine göre hangisini kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz. Keratin sütü, keratin yağı ve keratin maskesi gibi ürünlerden oluşan seçenekleriniz farklı marklarda farklı fiyatlara sahip olabilir. Bu ürünleri uygulamadan önce saçınızı doğal dengesine bırakmanız gerekir. Saç derinize nefes aldıracak şekilde uygun fırçalar ile tarama işlemi gerçekleştirmek ve saç derisindeki gözenekleri hareketlendirmek doğru bir harekettir. Saç şekillendirici gibi kimyasal ürünler içermeyen saçınıza keratin bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz.

keratin saç bakımı
keratin saç bakımı

Evde uyguladığınız bu bakım sonrasında kullanacağınız şampuanı seçmek de oldukça önemlidir. İçeriğinde paraben, sülfat ve silikon bulunmayan şampuan türleri tercih edebilirsiniz. Çünkü keratin bakımı ile canlanan saçlarınıza değecek sülfat tekrar kuruluk yaşamanıza sebep olabilir. Ayrıca keratin bakım sonrasında röfle ya da perma gibi yıpratıcı işlemlerden de kaçınmalısınız.

Ayrıca tüm bu bakım ürünlerinin yanı sıra keratin proteinini besinlerden almanız da mümkündür. Günlük beslenmenizde tükettiğiniz et, yumurta ve süt gibi temel gıdalara ek olarak karnabahar, ıspanak, patates ve kabak gibi besinler de keratin proteini bakımından oldukça zengindir. Tüm bu aşamalar ile birlikte kökten uca kadar beslenen saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşması biraz zaman alabilir, sabırlı olmalısınız.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Cevap bırakın
  1. Farmasi Ücretsiz Üyelik Başvurusunda Bulunup Farmasi Ailesine Sende Katılabilirsin.Farmasi Ücretsiz Üye Ol up %75 varan indirimlerden yararlanabiliyor 275tl değerindeki başlangıç paketlerini 69tl sahip olabiliyorsunuz.Üstelik her yapmış olduğunuz siparişlerde birçok hediyeye sahip olabiliyorsunuz.Her Ay güncellenen 1. ay 2. ay ve 3. ay ürünlerinle beraber 275 teşvik puan ve 500 tl teşvik puanları ile birlikte bir çok ürünüde hediye olarak alabiliyorsunuz.
    Hemen Farmasi Ücretsiz Üye Olun Bu Fırsatları Kaçırmayın.Farmasi Ücretsiz Üyelik Başvurusunuzu Oluşturduğunuz anda Farmasi Temsilci Arkadaşlarımız Sizlere Destek İçin Dönüş Sağlayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şizofren Nedir Belirtileri Nelerdir?

Boğa Burcu Özellikleri