in

Çok GüzelÇok Güzel

Kaputaş Plajı Nerede?

Turkuaz rengiyle göz alıcı kaputaş plajını merak edenlere…

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı, birçok vatandaş ve turist tarafından akın akın ziyaret edilen tatil cenneti Antalya’da yer almaktadır.  Bu plajın çok sayıda insandan gördüğü büyük ilginin asıl sebebi, sahip olduğu doğal güzelliğidir. Bu olağanüstü yer zaman içinde doğal olaylarla dev bir kaya parçasının yarılması ile oluşur. Plajın etrafını yemyeşil farklı bir bitki örtüsü sarar. Aynı zamanda altın kumlu bu plajın bembeyaz çakıl taşlı, masmavi, tertemiz bir suyu vardır. Pırıl pırıl bu deniz, berraklığıyla denizaltı güzelliklerini keşfetmenizi kolaylaştırır.

Efsanelere göre yıllar önce turkuaz renginin buradan çıktığı söylentileri, Kaputaş plajı’nı daha çok ilgi çekici yapmaktadır. Bu yolu kullanan tüm turlar mutlaka bu mevkide durur. Önce Kaputaş plajı büyüleyici manzarasını izler. Sonrasında inerken ve çıkarken üşenmemeniz gereken merdivenleri aşıp yakından daha da güzelleşen denize kavuşur. Merdivenleri inip çıkarken üşenmeyin çünkü bu güzellik buna değiyor gerçekten.

Pırıl pırıl suyu ile dikkat çeken bu bölgede ünlü Jeolog tarafından keşfedilen, gizli bir köşe de bulunmaktadır. Bu gizli köşe, güneş ışıklarının içeri sızması ile suyun turkuaz renginin oluşturduğu harika bir ışığa sahip, Mavi Mağara’dır. Ve yine söylentilere göre bu mağarada eskiden fok balıklarının yaşadığı bilinir ve dikkat çeker. Mavi mağara içerisinde dilerseniz yüzebilir, sevdikleriniz ile doya doya vakit geçirebilirsiniz. Mavi mağara ziyaretinizi ise, bölgedeki tekne/yat turları ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu turlar yalnızca Kaputaş Plajı ve Mavi Mağara’yı değil; civardaki diğer güzellikleri görmenize de olanak sağlar.

Kaputaş Plajı Nerede?

Kaputaş plajı yerleşkesine, ulaşım için çoğu tur ve araç civar çevreden kalkmaktadır. Plaj, Kaş ve Kalkan ilçeleri arasında yer alır. Kalkan ilçesine 7 kilometre ve Kaş’a 23 kilometre uzaklığındadır. Eğer Bodrum tarafından gelecekseniz; Antalya yolunda Kalkan ilçesini geçtikten hemen sonra henüz Kaş’a gelmeden bir viraj vardır. O viraj sizi bu plaja ulaştırır. Farklı bölgelerden gelecekseniz, konakladığınız yerden sizi alacak turlar mevcuttur. Bu turlar çok kapsamlı olup sizi yöredeki farklı uğrak noktalara da götürebilmektedir.

Aileniz ve dostlarınız ile tatilinize güzel anılar katacak Kaputaş Plajı birçok turun uğrak noktaları arasında. Siz de güzel anılar biriktirmek ve bu anları ölümsüzleştirmek için tur sitelerini ziyaret edip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Dilerseniz de özel aracınızla bu bölgeyi size verdiğimiz tarifle ziyaret edebilirsiniz. Hepinize şimdiden iyi tatiller.

What do you think?

Written by elkizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dumbbell Nedir?

Bozcaada Gezilecek Yerler