in ,

ŞirinŞirin

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Makyaj Nasıl Sabitlenir?

Günün tam ortasında makyaj tazeleme ihtiyacı hissetmeden kaliteli bir gün geçirmek için sabitlenmiş, uzun süre dayanan, kalıcı bir makyaj yapmak çok önemlidir. Bunu yaparken aynı zamanda cilde verilen zararı da en aza indirgemek gerekir.

Ten Makyajı

Kalıcı bir ten makyajına başlamadan önce yaz ya da kış ayı fark etmeksizin mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kreminin ardından yüz iyice nemlendirilmelidir ki böylece cilt uygulanan ten makyajını kusmasın. Cilt nemlendiriciyi emdikten sonra makyajın kalıcılığını artırmak için yüze baz uygulanmalıdır. Uygulanan makyaj bazının ardından cilt tipine uygun bir fondöten seçilerek, nazik hareketlerle fondöten dağıtılır. Makyajı sabitleyebilmek için fondötenin üzerine transparan pudra uygulanır. Böylece ten makyajı sabitlenmiş olur.

ten makyajı

Her kadın bilmelidir ki; cildin en yakın dostu nem dolayısıyla da sudur. Gün içerisinde vücudun ihtiyacı kadar su tüketilerek daha sağlıklı bir cilde kavuşulabilir. Böylece cilde uygulanan ürünlerin hem cilde verdiği zarar en aza indirgenmiş olur hem de yapılan makyaj daha kalıcı ve daha sağlıklı gözükür.

Göz Makyajı

Sadece ten makyajını değil göz makyajını da sabitlemek mümkündür. Bunun için göz makyajına başlamadan önce göz makyaj bazı uygulanmalıdır.

göz makyajı

Göz makyaj bazının üzerine göz kapağının rengini eşitlemek adına hafif bir far sürülerek karıştırılır. Ardından arzu edilen şekilde göz makyajına devam edilir.

Dudak Makyajı

Dudak makyajını sabitlemek için özellikle modellerin kullandığı bir yöntem bulunmaktadır. Ten makyajında olduğu gibi öncelikle dudaklar nemlendirilir. Ruj uygulamasının öncesinde uygulanan ruj ile aynı renkte olan bir dudak kalemi ile dudaklara çerçeve çekildikten sonra ruj sürülür. Dudakların üzerine hafif bir pudra çekildikten sonra aynı şekilde dudaklara yine dudak kalemi ile çerçeve çekilir ve dudak kalemi ile dudağın içi de boyanır. Tekrar uygulanacak olan ruj sürülür. İsteğe göre bu işlem bir kez daha yapılabilir. Böylece sabitlenmiş daha dayanıklı yemek yense dahi çıkmayacak bir ruj uygulaması yapılmış olunur. Ancak işlemlere başlamadan önce uygulanacak olan pudranın dudakları kurutmaması adına dudakları nemlendirmek çok önemlidir.

dudak makyajı

Tüm makyajımızı tamamladıktan sonra makyajımızın kalıcılığını daha da artırarak sabitlenmiş bir makyaj yapabilmek için makyaj sabitleyici sprey sıkılarak makyaj tamamlanır.

Makyaj yapmayı sevenler için porselen makyaj yazımızı da okuyabilir merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Organ Nakli Nedir?

Antalya Konyaaltı Tatil Notu