in

ŞirinŞirin

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medya mecralarından en çok kullanılanlardan instagram bize neler getirdi?

Okuma Süresi: 3 Dakika

İnstagramdan Para Kazanmak

Nihayet artık İnstagram, içerik üreticileri için para kazanmanın kapısını açtı. Bundan sonra IG TV ve canlı yayın yaparak instagram üzerinden para kazanabileceğiz. Belirli bir süredir uzun videolar yayınlayabileceğimiz instagram’ın bir uygulaması(IG TV) zaten bulunmaktaydı. Hatta bu videolara reklam alabileceğimiz konuşuluyordu. Artık resmi bir ağızdan bu söylentiler doğrulandı. İnstagram kendisine rakip olarak gördüğü bazı uygulamaları kendi bünyesine entegre ederek büyük işler başarmıştı. Birilerinin de fena şekilde canını yakmıştı. IG TV’yi eklemelerindeki sebep ise yine kendilerine rakip gördükleri Youtube karşılık bir hamleydi. Hatta uygulamanın sağ üst köşesinde turuncu renkte bir ikonu bulunuyordu. Daha sonraları bu ikonu kaldırarak IG TV ile İnstagramı tamamen tek bir uygulama haline getirerek birleştirdiler. Tabi ki bu da yetmedi. Daha sonra IG TV ye yatay modda izleme seçeneğini getirdiler. Bu yeniliklerin hepsi sadece en büyük rakipleri Youtube dan daha iyi olmak ve kullanıcıları çekebilmek içindi. Aradaki en büyük fark ise hepimizin bildiği gibi Youtube dan para kazanılabilmesiydi.

İnstagramdan Para Kazanma Yöntemi

İnstagram cephesi, Youtube’dan kullanıcıları kendisine çekebilmek için bir hamle daha yaptı ve artık İnstagramdan da para kazanılabileceğiz. IG TV de videoların arasına reklam olacak ve bu reklamlardan gelecek olan gelirin %55’ini İnstagram içerik üreticilerine verecek. Fakat bu reklamlar dikey olarak karşımıza çıkacak. İlerleyen zamanlarda yatay videolara da reklam alınabilecektir. Aynı zamanda Canlı yayında da para kazanabileceğiz. Aynı Twich deki gibi rozet sistemi olacak. Kullanıcılar istedikleri rozetleri alacak ve böylece canlı yayın sırasında kullanıcı isimlerinin daha üst sırada gözükmesini sağlanacak ve ekstra avantajlar getirecektir. Rozetlerin fiyatları da açıklandı. 0.99/1.99/4.99 dolardan satın alınabilecek. İnstagramın canlı yayınlarda para kazanma özelliğini açmasının en büyük etkeni virüs salgınında canlı yayınlarda patlama yaşanması olduğu görüşündeler. Söylenilene göre %70 oranında canlı yayın açma oranında patlama olmuş. Bundan dolayı insanların canlı yayına olan düşkünlüklerini fırsata çevirerek Youtube’a karşı hamle yapmaktalar.

instagram para kazanma
instagramdan para kazanma

İnstagram, öncelikle influencerlara ve içerik üreticilerine bu olanağı sunacak. Daha sonra ise herkesin kullanımına açılacak ve Youtube için en büyük rakip olarak yerini almaya çalışacaktır. İlk aşama olarak 9 ülke de test edilecek. Bu ülkeler; İngiltere, Almanya, Meksika, Fransa, Türkiye, Brezilya, İtalya, İspanya, ABD dir.

Bu ülkelerde Haziran ayından itibaren kullanıma açılacaktır. Zamanla instagramdan para kazanma özelliği tüm dünyaya açılacaktır. Şuan sadece test amacı ile 9 ülkede İnluencerlar tarafından kullanılabilecek.

What do you think?

Written by Berkay Özel

Comments

Cevap bırakın

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Aralıklı Oruç Nedir?