in

Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayında

Sevdiklerimizin ve kendi hayatımız için çok önemli olan bu uygulamayı herkesin kullanması şart!

Okuma Süresi: 2 Dakika

#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Yayında!

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bu uygulama Android ve App Store da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Uygulamayı ücretsiz olarak indirip telefonunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Hayat eve sığar uygulaması her açıldığında size sağlık bilginizi sorduğu gibi ailem bölümüne kaydedilen kişilerin de nasıl olduğuna dair bilgi veriyor. Uygulama kullanımında bluetooth açık olması şart. Bu sayede sokakta bir covid 19 şüphesi olan birisi var ise yani test sonucu pozitif olan, şu gün şu saatte karşılaştın dikkatli olmalısın diye uyarıyor.

Çok fazla riskli bölgede dolaşan ve fazla kişi ile temasta bulunan kişilere risk puanı vererek teste gitmesi için uyaracak. Uygulamayı yükleyen yakın arkadaş ya da akrabalar da bu sayede uyarılabilecek. Teste gönderilen kişinin test sonucu negatif çıkarsa risk sıfırlanacak.

Yaşadığınız ya da yoğun olarak bulunduğunuz bölgenin enfekte hasta yoğunluğunu da görebileceksiniz. Tanıdık tanımadık hiç fark etmeksizin herkesin bu uygulamayı yüklemesi çok faydalı ve bilgilendirici olacaktır.

Bireysel sağlıktan toplumsal sağlığa varan bu zincirin bir parçası olmak ve korona virüsten en yakın zamanda kurtulmak için uygulamayı yükleyerek işe başlamak gerek. Birçok şeyin takibi hastalık sonrasındaki temas zinciri olan filyasyon takibi için bu çok önemlidir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android telefonlar için https://t.co/IC76Jekq9n

App Store telefonlar için https://t.co/1L5Lm8ostU

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İnstagram Story Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Bodrum Gezi Rehberi