in

Facebook Görüntülü Konuşma Messenger Odaları Özelliği Yayında!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Şu günlerde herkes evinde kendi karantina sürecini yaşıyor. İçerisinde bulunduğumuz küresel kriz covid-19 bu durumu kaçınılmaz hale getiriyor. Ancak sorun şu ki; Sosyalleşmeyi çok seven insanlar olarak birbirimizi görme isteği gün be gün artıyor. Tam da bu zamanda biz sağlıklı kalalım diye Facebook yeni bir özellik duyurdu.

İşte, Facebook Messenger Odaları Görüntülü Konuşma Özelliği!

Messenger Rooms olarak da bilinen ve tıpkı HouseParty de olduğu gibi görüntülü sohbet etmeye imkân tanıyan bu özellik, aynı anda 50 kişiye kadar katılımcının sohbet edebilmesine kolaylık sağlıyor. Düşünce çok güzel, peki güzel olduğu kadar güvenli mi?

Microsoft, Zoom ve Skype gibi güçlü video konferans uygulamaları, covid-19 kapsamında çok yönlü güncellemelerde bulunuyor. Gerçekleştirilen bu güncellemelerin büyük bir bölümü güvenliği oluşturuyor. İşte, Facebook tam da bu noktada güvenliği sıkı tutuyor. Maksimum 50 kişinin sohbet edebildiği odalarda güvenlik düzeyini en üst seviyede tutuyor ve pazarda bulunan diğer uygulamalara rakip olmayı hedefliyor.

Uygulamanın gizlilik ve güvenlik koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer bir detay ise; Facebook, yayınladığı basın bildirisinde görüntülü sohbetlere katılan günlük kişi sayısını 700 Milyon olarak paylaştı. Korona virüs günlerinde ise bu rakamın neredeyse iki katına ulaştığını aktarabiliriz.

Peki, Facebook Görüntülü Messenger Odası Nasıl Açılır?

 

  1. Uygulamaya giriş (facebook.com) yapın.
  2. Sağ altta bulunan kişiler sekmesine dokunarak Oda Oluştur seçimi yapın.
  3. Oda Oluştur butonuna bastıktan sonra listenizden kişileri seçin.

Açtığınız odayı Yayın Akışı ve diğer sosyal mecralarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bu işlemleri yapmak için Telefon/PC yeterlidir. Herhangi bir program ya da 3.parti uygulama indirmenize gerek yoktur.

What do you think?

-1 Points
Upvote Downvote

Written by Berkay Özel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tavuk Dünyası Kekiklim Evde Sizde Deneyin

En Etkili Zayıflama Yöntemleri