in ,

Sevgi doluSevgi dolu

En İyi Kadın Saç Modelleri

2021 popüler trendler ve saç kesim modelleri nasıl?

Okuma Süresi: 4 Dakika

2021 Trend Saç Modelleri

Kadın saç modelleri pratik uygulama yöntemlerine göre tercih edilebiliyor. Her sene moda da ufak tefek değişiklikler yaşanıyor. Bu hareketlilik saçlarda da etkisini gösterecek. İnanılmaz çılgın modeller tercih edilecek. Bol bol kısa küt saçlar ve katlı kesimler bizi bekliyor. Birçok kadın maskülen yani erkeksi bir havaya sahip olacak. Omuz boylarında jilet kesim saçlar yerini küt jilet ya da daha kısa katlı saçlara bırakacak. Özellikle saç teli ince ya da seyrek saçlı kadınların katlı kısa saç kullanmaları aleyhine olacak çünkü katlı saçı daima gür gösterir.

ombre saç modelleri

Tabi saç kesimlerinde en önemli detay yüz şeklinizdir. Yüz tipinizi tanıyor olmak kullanacağınız modeli ekstra destekleyici olacaktır. Yüzünüze yakışmadığı halde sırf moda olduğu için tercih etmeyin. Neticede kesilen parçanın uzaması zaman alıyor. İşte yüz tiplerine göre kullanılacak modeller:

Oval yüzler

Oval yüzler her zaman makyajın en ağırını bile kaldırabilen oldukça çekici yüz modelidir. Oval yüzlü kişiler dökümlü saçları uzun saçları ve yine kısa saçları da tercih edebilir. Sıkı toplanmış saç topuzunu ve balerin topuzunu layıkıyla taşıyabilir.

küt saç modelleri

Kalp yüzler

Kalp yüzler için gösterişli model ortadan ayrılmış omuz hizası jilet gibi kesilmiş saçlardır. Enseden toplanmış ya da kulak arkasından başlayan örgüyü de tercih edebilirler. Kısa kesilmiş katlı saçlardan uzak durmalılar çünkü yüzlerini uzun ve daha zayıf gösterir.

Yuvarlak yüzler

Oval yüz gibi birçok modeli taşıyabilir. Perdeli perçem ve kısa perçemin en çok yakıştığı yüz tipleridir. Kısa küt saçlarda hafif dalga tercih etmelidirler.

sarı saç modelleri

Kare ve dikdörtgen yüzler

Bu yüz tiplerinin keskin bitişleri vardır. Sert gösterir. Yandan ayrılıp taranmış uzun saç modellerini tercih etmelidirler. Kare ve dikdörtgen yüz tipine havalı dalgalar bukle kıvırcık daha çok yakışır.

Elmas yüzler

En karakteristik yüzlerden biridir. Yarım toplanmış topuzları uzun at yelesi kuyrukları kısa katlı saçları kâkülleri perçemleri hemen hemen her modeli taşıyabilir.

uzun saç modelleri

Gelelim renklere, bal karamel sıcak kahveler kestane kısa saçlarda en çok tercih edilecek renklerdir. Ek olarak çok uçuk gri ve platin her zaman ki gibi bu senede zirvedeki yerini koruyor. Keskin kızıl siyah renklerin aksine yumuşak tonlar daha dingin renkler kullanılacak.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hızlı kilo verme diyeti hangisidir?

Eğitici Oyuncak Nedir?