in ,

Sevgi doluSevgi dolu

Cam Vazo Nasıl Değerlendirilir?

Okuma Süresi: 4 Dakika

Cam vazo evinizi güzel ve etkili bir biçimde dekorasyon etmek için kullanabileceğiniz en harika ürünlerden biridir. Etrafınızda birçok ucuz ve orta fiyatlı cam vazo ürünlerinden bulabilirsiniz. Vazo demek aslında hemen hemen herkesin aklına gelen içine çiçekleri koymak için yapılmış bir ürün olarak akla gelir ama vazoyu bu söyleyeceğim şeyler için de kullanabilirsiniz.

Çiçek ile değerlendirme

çiçekle vazo süsleme

Cam vazonuzu en akla uygun gelen biçim olarak çiçekleriniz için kullanabilirsiniz tabi ki. Örnek olarak eviniz için, evinizin her yerinde her odasında renk renk çiçeklerinizle beraber daha etkili kılmak için vazonuzun içine koyacağınız mağazalarda bulabileceğiniz renkli veya küçük küçük gri renkte taşlar istediğiniz görüntüyü verecektir. İçine bir öneri olarak da içine biraz renk versin diye konulmuş zararsız boyalı su ile görünümü tamamlayabilirsiniz. Tabi eğer cam vazonuzun içine koyacağınız çiçekler cansız ise zaten zararsız boya bulmak gibi bir düşüncenizin olmasına gerek yoktur.

Mum ile değerlendirme

mumla vazo süsleme

Tabi akla gelen diğer bir seçenek ise mumlardır. Özellikle şeffaf yani cam vazolar için alınabilecek olan en mümkün şey mum olabilir. Vazonuz cam olacağından her şey yakışacaktır ama koyu bir renkli cam ise alacağınız renkli mum kendini pek gösteremeyecektir. O yüzden eğer cam vazo kullanacaksanız en iyi karar şeffaf yani aslında renksiz bir cam kullanmaktır. Böylece alacağınız vazonun değil de mumun renk seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Deniz kabukları veya doğal taşlar ile değerlendirme

deniz kabuğu ile vazo süsleme

Hiç kuşkusuz eğer boş, değerlendirmek için aldığınız veya sakladığınız cam vazolar var ise en iyi yöntemlerden biri taşlar veya deniz kabukları ile değerlendirmektir. Herhangi bir yerden alacağınız deniz kabukları verecekleri doğal renkli şekilleriyle evinize ufak bir deniz havası katacaktır. Aynı şekilde özel yerlerde satılan simli veya parlak gibi birçok farklı desenleriyle alacağınız taşlarda modern bir görüntü verecektir.

Kum ile değerlendirme

kumla vazo süsleme

Farklı veya her yerde olan, satılan bir diğer şey ise renkli, simli, parlak tarzlarda kumlardır. Aslında düşünmesi basit bir şeydir ama düşünülmesi unutulan bir diğer şey ise onun üstüne konulan küçük mumlardır. Vazonuza aldığınız kumu dikkatli bir şekilde dökerek ve üstünü düzelttiğinizde, üstüne koyacağınız uygun şekillerde mum yeterli olacaktır. İçine dökeceğiniz kum, plaj kumu gibi basit bir kum bile olabilir.

Cam vazo boyama

vazo boyama

Vazonuzu boyayıp veya çizip bile değerlendirebilirsiniz, fakat bunun için çok bir el becerinizin olmasına gerek yok. Farklı taraflarına çizeceğiniz ufak veya büyük çizgiler bile bir tasarımcı görüntüsünü bile verebilir. Aynı şekilde bir cam boyamak için uygun olan bir boyayı alıp kendi zevkinize ve evinizin renklerine uygun olarak boyamak çok etkili olacaktır. Ardından boyadığınız cam vazonuzun içine her yerde bulabileceğiniz sarı, beyaz veya renkli türde led ışıklardan satın alarak içine koyduğunuzda en muazzam görüntüyü vererek tamamlayabilirsiniz.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Antalya Konyaaltı Tatil Notu

Tiroid Nedir?