in

ŞirinŞirin

Boğa Burcu Özellikleri

Astrolojide 2. burç olan boğa, nasıl özelliklere sahip?

Okuma Süresi: 4 Dakika

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu hangi ay bilmeyenleriniz için belirtelim, 21 Nisan ile 21 Mayıs arasında doğan kişiler boğa burcu olarak nitelendirilir. Boğa burcu astroloji de ikinci burçtur.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa burcunun sembolü boğa, elementi toprak ve yönetici gezegeni Venüs’tür. Rengi yeşil ve pembedir. Uğurlu taşları ise Turkuaz taşı, Topaz taşı, Pembe kuvars, Safir ve Yeşimdir. Uğurlu sayıları 6 ve 4.

Boğa Burcu Olumlu Özellikleri

Pratik yapıları vardır ve her işte pratik yolu bulup oradan ilerler. Güvenilir ve uyumludur. Aile ve arkadaş çevresinde güvenilen bir kişi olur. Kararlı yapıya sahiptir. Sanata ve güzelliğe düşkündür. Güçlü istekleri vardır. Boğa burcu aşk önemlidir, çünkü duygulara çok önem verirler. Dış görünüşüne önem verir kendi dış görünüşüne de özen gösterir. Sabırlıdır. Aşk da romantik yapıları vardır, partnerine çok güzel anlar yaşatırlar.

Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri

Tembeldir, kendilerine düşkündür. İnatçı yapıları vardır buna bağlı olarak alınganlık da gösterebilirler. Kıskanç yapıları vardır ve bu durum karşı tarafı zaman zaman sıkabilir. Bildiğini okuyan yapıları vardır. Takıntılı halleri vardır ve bu durum insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.

Boğa Burcu Özellikleri Kadın

Boğa burcu kadını özellikleri, sessiz ve sakin görünüme sahip olsa da tartışılacak bir kadın değildir. Gerçekçi ve otoriter yapısı vardır, dürüstlüğe önem verir. Girdiği ortamda hal ve hareketleri ile dikkat çeker. Alışkanlıklarına bağlıdır. Boğa burcu duygusal manada hassastır, kırılgandır. Birine değer verdiği zaman her zaman değer verir onun için her şeyi yapar. Dışarıdan soğuk ve sert görünüme sahip olsa da yumuşak bir kalbe sahiptir. Çalışkan ve azimlidir. Eğitim ve iş hayatında hırslı yapıdadır ve sürekli çaba sarf eder. Maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Riski sever aşkta, işte risk alır. Merhametli yapıları vardır insanlara, hayvanlara merhamet gösterir. Yardımsever yapıları vardır yardıma muhtaç herkese yardım eder. Aşk da sevgiye ve saygıya çok önem verir. Boğa kadını sadık bir eş olur. Yemek yapmayı çok sever. El sanatlarına düşkündür ve müzik dinlemeyi çok sever. Çok iyi anne ve sevgili olur. Boğa burcu kadını cinsellik olarak, soğuk duruşu altında aslında yanardağ ağzından çıkan lavlar misali bir ateş vardır.

Boğa Burcu Özellikleri Erkek

Boğa burcu erkeği özellikleri, inatçı, çalışkan ve hareketli bir yapıya sahiptir. Kızdığı zaman çok fazla inatçı olur ve ödün vermezler. Boğa burcu erkeği sadık, uyumlu ve evine bağlıdır. Eşini çok sever ve çok değer verir. Çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır. Sert ve disiplinlidir. İşlerine düşkün ve azimlidir. Bir işin üzerine düşer ve sonuç verinceye kadar uğraşır. Fiziksel anlamda sağlıklı bir görünüme sahip olmak ister ve bunun içinde uğraşır. Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından fazlaca beğenilir. Boğa burcu erkeği cinsellik olarak, partnerinin kadınsı ve çekici olmasıyla her zaman onların o tatlı egolarının altında olması önemlidir. Aile ilişkilerinde arkadaş ilişkilerinde ve sevgili ilişkilerinde sadıktır. Lüks ve konfor boğa erkeği için önemlidir. Cömerttir, savurgan yapıları yoktur. Çok iyi dost, sevgili ve baba olurlar.

Boğa Burcu Ünlüleri

Cem Yılmaz, Okan Bayülgen, Demet Evgar, Demet Akalın, Fikret Kuşkan, Şebnem Dönmez boğa burcu ünlüleri arasında örnek gösterilebilir.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Keratin Bakımı Nedir Evde Keratin Bakımı

Limonata Nasıl Yapılır?