in

Bodrum Gezi Rehberi

Atmosferiyle kendine aşık eden Bodrum, tatilcileri büyülemeye devam ediyor.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Bodrum Gezi Rehberi

Popüler tatil yerlerinden olan Bodrum, Muğla sınırları içinde yer alır. Kendine has güzelliği, görkemli koyları, canlı gece hayatıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil merkezleri arasında yerini alıyor.

Bodrum’un kendine özel atmosferi, romantik anıların çoğalıp aşk şehri haline gelmesini sağlıyor. Yatçılık, Bodrum için vazgeçilmez bir tutkudur ve buradaki ada ve koyları ziyaret edebilmek için günübirlik yat kiralanabilir. Birbirinden güzel ve lüks yatların bulunduğu marinası, antik yapısının ve mimarisinin beyazlarla bezeli olması insanları büyüleyebiliyor.

Bodrum’a gelen birçok turistin favorisi Kale Sokak’ta yer alan Peter Kalesi. Osmanlı Devleti zamanında Kanuni Sultan Süleyman tarafından kale içine camii inşa edildi. Şimdilerde bu yapılar Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında olan bu müze, M.S. 1025’te batmış olan bir gemi sergileniyor.

Tatil yerlerinde ilk aranan özellik olan plaj, Bodrum merkezinin dışında kalıyor. Ortakent, Gümüşlük, Yalıkavak ve Bağla Plajları en bilinen plajlardır. Çocuklu aileler için tavsiye edebileceğimiz Ortakent Plajı, bahçelerle desteklenmektedir. Plajlarda birçok su sporu yapılmaktadır.

Geniş bir alışveriş yelpazesine sahip Bodrum, tatilcilere göre her detay düşünülmüş. Alışveriş yaparken yemekte yiyebileceğiniz lezzetli restoranlarda unutulmamış. Türk mutfağından Dünya mutfağına kadar birçok çeşidi barındırıyorlar.

Gece hayatını seven kulüplerde çılgınca dans etmek isteyenler için de mekânlar var. Bir güne sığdıramayacağınız birçok aktivitenin bulunduğu Bodrum, bütün güzelliği ile Ege de bizi bekliyor.

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayında

Günlük Hayatta Sıkça Kullandığımız Emojiler ve Anlamları