in ,

Sevgi doluSevgi dolu

Atiye dizisi ile ilgili merak edilenler

Okuma Süresi: 3 Dakika

Yazar Şengül Boybaş tarafından yazılan ‘Dünyanın Uyanışı’ isimli kitap, Atiye isimli dizi serisinin ilhamı olmuştur. Mistik bir hikâyeyi konu alan bu dizi yayınlandığı ilk tarihten beri ilgi odağı olmayı başarmıştır. Oyuncu kadrosunun çok iyi olduğu bir dizi olan bu seride, oyunculuklar ayrı dizinin konusu ve yaşattıkları ayrı heyecan yaşatmıştır.

Atiye Oyuncuları

Başrollerinde film sektörünün aranan yüzleri olan Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün bulunduğu dizinin kadrosunda Meral Çetinkaya, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger, Tim Seyfi, Civan Canova, Hazal Türesan, Cezmi Baskın, Fatih Al ve Başak Köklükaya gibi başarılı oyuncular bulunmaktadır.

Atiye Konusu

Atiye küçüklüğünden beri kafasının içinde gezinen şekilleri çizerek yol alan ve ailesiyle birlikte sade bir hayat yaşayan bir ressamken, bu şekillerin sadece onun kafasında gezinmediğinin farkına vardığında hayatı bir anda değişiverir. Göbeklitepe’de keşfedilen bir mağarada bulunan bir şekil, şekli bulan arkeolog Erhan ile Atiye’nin yollarını kesiştirir. Şeklin bu şekilde bulunması bir tesadüf değildir ve peşinden birçok gerçeği de ortaya çıkarır. Atiye yaşadıklarıyla birlikte varlık amacını sorgulamaya başlamışken Erhan da ona yardım eder. Sadece ikisinin gerçekleştirebileceği bir görev için yola çıkarlar. Onlar araştırmalarını yaparlarken onlara yardım eden mistik güçler de olacaktır. Aynı zamanda onlara bu yolda yardım edenler olduğu gibi içlerine yerleşen gizli düşmanlarıyla da baş etmeye çalışırlar. Anadolu’nun farklı yerlerinde geçen bu serüven bazı mucizevi olaylar da yaşatmaktadır. Anadolu’ da asırlar önce var olan medeniyetlerden de izler taşıyan dizi, ülkede varlığını sürdüren tarihi kalıntıları da göstererek ve olaylara dahil ederek izleyiciyle buluşturmaktadır.

Dizinin Yayını

Netflix’ in orijinal dizisi olan Atiye, internet formatında 40’ar dakikalık bölümler olarak yayınlanmaktadır. Şu zamana kadar iki sezonu yayınlanan dizi serisi sürükleyici bir akışa sahiptir. Maceradan maceraya atlayan karakterler izleyiciyi bu akışın içine çekmeyi başarmışlardır. Beren Saat’ in canlandırdığı Atiye karakterinin bazı özel güçleri bulunmaktadır. Mistik güçlere sahip olan bu karakterin yaşadıklarıyla birlikte amacına ulaşmak için gittiği yerler izleyiciyi adeta Anadolu’ da bir gezintiye çıkartmış ve onlara görsel bir şölen yaşatmıştır.

Dizi ile ilgili yazılanlar dikkatinizi çekti ise atiye dizisi izle bağlantısını paylaşıyorum

What do you think?

Written by Cansu Demirel

Comments

Cevap bırakın

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

E Devlet Nedir?

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir?