in

Çok GüzelÇok Güzel

Kusursuz Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yüzde sabit kaldığı için çok sık tercih edilmektedir.

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj son dönemler de çok sık yapılan bir makyaj haline geldi. Bu makyaj türü gece yapılan ve akmayan bir makyaj türüdür.

Porselen makyaj profesyonel kişiler tarafından yapılan ve büyük titizlik gerektiren bir makyaj türüdür. Profesyonel makyaj yapılması için gerekli eğitimlerin alınmış olması gerekir. Porselen makyajın malzemeleri de ayrıdır. Özel kozmetik malzemeleri ile yapılır. Porselen makyajı tercih edenler genellikle gelinlerdir. Makyaj yüzde sabit kaldığı için çok sık tercih edilmektedir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyajın yapılması için ilk olarak cilt nemlendirilir. Nemlendirme işleminden sonra sırasıyla fondöten ve allık sürme işlemine geçilir.
Sırasıyla göz makyajı ile devam edilir. Göz makyajı için eyeliner, rimel ve far yeterli olacaktır. Gelin adaylarının isteklerine göre farklı malzemeler de kullanılabilir. En son ise ruj sürerek makyaj da bitirilmiş olur.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj normal makyaj türüne göre daha fazla tercih edilir. Porselen makyaj malzemeleri; fondöten, kapatıcı, allık, rimel, göz farı, göz kalemi ve ruj kullanılan ana malzemelerdir.

Makyaj malzemeleri için seçimleri siz de yapabilirsiniz. İstediğiniz markanın ürünlerini kullanmanız mümkün. Porselen makyaj seti ile ilgili size tavsiye edebileceğim ürün ise NYX markasına ait beauty school dropout extra credit palette ürünü olabilir.

Porselen Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Porselen makyaj alanında uzman kişilerin yapmış olduğu makyaj türüdür. Makyaj yapılırken ilk olarak sürülen nemlendiricinin fazla sürülmemesi gerekir. Üzerinde fondöten sürüldüğü için yüz de pütürlenme olabiliyor. Bu nedenle çok az nemlendirici sürmek gerekir. Göz makyajını fondöten işlemi bittikten sonra yapılmalıdır.
Eğer renkli bir makyaj işlemi tercih ediliyorsa tonlar mutlaka birbirine yakın olmalıdır. Seçeceğiniz ruj ve far tonları birbirine yakın olursa renk uyumu daha güzel olur. Porselen makyaj da genellikle mat ruj tercih edilir. Mat ruj makyajı da ön plana çıkartacağı için parlak seçilmemelidir.

What do you think?

Written by elkizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Günlük Hayatta Sıkça Kullandığımız Emojiler ve Anlamları

Ünlülerin Yeni Trendi Blok Göz Makyajı