in

Çok GüzelÇok Güzel

Whatsapp Emoji Anlamları Nelerdir?

Sosyal izolasyon, arkadaşlığı da sanal yaptı. Telefon kullanımındaki artış WhatsApp kullanımı önemli ölçüde arttırdı. Sevdiklerimizle iletişime girdiğimizde kullandığımız WhatsApp emoji anlamları neler biliyor muyuz acaba?

Covid 19 virüs salgınından dolayı insanların eve kapanması kendi sağlıklarının önemi ve başkasının sağlığı için çok önemli bir ayrıntıdır. Kişisel ve toplumsal olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışırken evde, sosyalleşmenin biraz uzağında kalmamak ve sevdiklerimizle teknoloji yardımı ile görüşmek mecburi hale gelmiştir.

Akıllı telefonların varlığı ile görüntülü sohbet etmek, arkadaş özlemini bir nebze de olsa karşılamaktadır. Konuşmak, yazışmak gereksinim olmaktan daha fazlasına dönüşmüştür. Belirli sosyal mecralar da gezinti yapmak insanların hoşuna gideceği gibi whatsapptan yazmak, normalin dışında artış göstermiştir. Peki, sevdiklerimizle iletişime girerken kullandığımız emojilerin anlamı nedir biliyor muyuz?

Sıkça kullandığımız emoji ve anlamları nelerdir, hep birlikte bakalım!

Avuç içi yukarı dua eden eller
Bugün her şeyin yolunda gitmesi için dua ediyorum. Genellikle “teşekkür ederim“ ya da “çok şükür“ anlamıyla kullanılır.

Açık eller
Açık ellerle sana uzanır. Sevgi ve açıklığı temsil eder. Bir kucaklama da olabilir.

Uzanmış el tutan kişi
Eller yukarı! Parti yap, çılgınca ve neşeli dans et, iyi vakit geçir ve eğlen.

Alkış
Aferin sana, çok iyi yaptın! Emoji alkışlayan iki eli gösterir. Onay ve takdir için duruyor. Hatta bir şey alkış hak etmiyorsa alaycı olarak kullanılabilir!

Tokalaşma
Elini uzat! Tokalaşma bir tebrik ya da veda ifadesi, anlaşmanın bir işareti olabilir. İki kişi el ele tutuşuyor ya da bir tokalaşma ifade eder.

Beğendim
Aferin! Başparmak yukarıyı gösterirse, anlaşma ve onay anlamına gelir.

Beğenmedim
Bu gerçekten kötüydü, katılmıyorum! Başparmak aşağı; reddetme, onaylamama ve sevmemek demektir.

Yumruk
Uzanmış yumruk, anlaştık anlamına geliyor. Arkadaşların arasına hoş geldin ya da anlaşma için jest. Ayrıca tehdit edici bir yumruk olarak yorumlanabilir. “döverim seni”

Yükseltilmiş yumruk
Yapabilirim! Yükseltilmiş yumruk gücü ifade eder ya da inandığın bir şeyi. Aynı şekilde, siyasi jest ve meydan okuma, dayanışma ve direniş sembolüdür.

Sol tarafı gösteren yumruk
Yumruk yumruğa! Diğer emojiler ile birlikte bir isabet belirtisi. Rahat selamlama şekli.

Sağ tarafı gösteren yumruk
Dostlara selam vermek, onay, kutlama işareti olarak veya selamlamak için kullanılır.

Düğümlenen Parmaklar
Düğümlü parmaklar birilerine şans dilemek için kullanılır. Çocuklar genellikle bu hareketi bir söz veya yemin yok etmek için de kullanırlar.

V parmaklar
Alınma! 60’larda hippiler tarafından bilinen barış sembolü. Direniş el işareti zafer anlamına gelir.

Seni seviyorum işareti
Uzatılmış serçe parmak, işaret parmağı, başparmak ve yumruk, Amerikan işaret dilinde “Seni seviyorum” anlamına gelir, yani “Seni seviyorum.” işareti, genel olarak olumlu ve olumlu bir mesaj verir.

Boynuz Parmaklar işareti
Rock! Boynuz oluşturan serçe ve işaret parmaklarının pek çok anlamı vardır; metal-fan hareketidir, ama aldatma, talihsizliği önlemek için işaretler, şeytanın selamlaması veya Budizm’de kutsal bir jest anlamına da gelebilir.

Her şey yolunda işareti
Avustralya, Amerika, İngiltere ve Kanada gibi yerlerde tatmin olma anlamına geliyorken; dikkatli olun, bazı ülkelerde saldırı veya hakaret gibidir.

İşaret parmağı sola işareti
Bu tarafa! İşaret parmağı solunu gösterir. Bir yön gösterebilir, bir şeye işaret edebilir veya bir mesajın önemli bölümünü vurgulayabilirsiniz.

İşaret parmağı sağa işareti
İşaret parmağı sağa işaret eder. Dikkatinizi aşağıdaki bir şeye odaklayın veya bir şeyleri hatırlayın anlamına gelir. Ayrıca uyarma anlamına gelen sallanan parmak anlamına gelir.

İşaret parmağı yukarıya işareti
Yukarı gösteren işaret parmağı uyarı olarak ya da bir ifadeyi vurgulamak için kullanılır “Zamanım var” veya “Şuan onu yapıyorum” anlamına da gelebilir. Bir şeye dikkat çekmek istiyorsun.

İşaret parmağı aşağı işareti
Aşağı gösteren işaret parmağı. Bir şeye dikkat çekmek istersin: aşağıdaki metne bak! Ya da iyi hissetmiyorsa, sadece “kötüyüm” anlamına da gelebilir.

Yükseltilmiş işaret parmağı
Yükseltilmiş işaret parmağı bir tehdit anlamına gelir: Dikkat et! Ayrıca bir eğitim jesti de olabilir. Birinin söyleyecek önemli bir şeyi var.

Yükseltilmiş el
Hem karşılama, hem de bir veda veya “Dur, yeter!” anlamındadır. High Five, bir başarıyı kutlamak veya genel bir kutlamak için de kullanılır.

Elinin arkasını gösteren emoji
Ters konumda (elin arkası öne doğru) gösterilen yükseltilmiş bir el. Birisi dikkat çekmek ister, örn. Katılımını sormak veya işaret etmek.

Beşkardeş eli
“Yaklaşma!” ya da “dur!” anlamına gelebilir. Hem de sadece 5 (beş) anlamına gelebilir ya da “High Five” (Hoş beş) Diğer anlamında “Geliyor beşkardeş” kişinin sinirlendiğine ve yakın zamanda bir tokat vermek ister.

Vulcan selamı
Parmaklar her tarafta iki parmak olacak şekilde ortadan ayrılır. Uzay Yolu dizisindeki diğer karakterlerden ayıran en önemli simgelerden biri onun “Volkanik selamı” olarak bilinen “Uzun yaşa ve başarılı ol” anlamına gelen özel el işaretiydi.

Sallanan el
Merhaba ve hoşça kalın! İyi yolculuklar! Dost canlısı sallanan el, hoşça kal ve elveda olarak da kullanılabilir. Ya da alaycı, eğer birisinin veya bir şeyin kaybolmasını istersen. “Hadi git” anlamına da gelebilir.

Beni ara el işareti
Uzatılmış başparmak ve küçük parmak ile kapalı yumruk telefon benzeri bir şekle sahiptir. “Beni ara” veya “Günleri arayalım”.

Sıkışan biseps
Yapabilirsin! Ya da “Kendimi güçlü hissediyorum!” Gerilmiş pazı olan kol. Ayrıca spor sürüklenme ile bağlantılı olarak kullanılır, örneğin spor salonunda.

Orta parmak kaldıran el
Yükseltilmiş orta parmak, kaba ve aşağılayıcı bir el hareketi olarak kullanılır.

Yazan el
Sağ elinde kalem tutan el. Size ulaşıp mesaj yazacağım. Okulda bir sınav beklemede ya da sevgilisi için bir şiir yazıyor.

Yapışık eller
Ne zaman bir zarar olsa veya birinin yardıma lazımsa arkadaşları desteklerini böyle gösterir. Bir dua gibi umut eder. Ayrıca “high-five” olarak da kullandığımız gibi “teşekkür ederim” anlamına da gelir.

Emoji anlamları bilinenden bilinmeyene, günlük hayatta sıkça kullandığımız emojiler ve anlamları yazımızı da okuyabilirsiniz.

What do you think?

Written by elkizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kiracı Nedir?

Günlük Hayatta Sıkça Kullandığımız Emojiler ve Anlamları